Мембранна тканина та роль мембранної тканини в лінійці одягу Filling Season
30 Вересня, 2020

Мембранна тканина та роль мембранної тканини в лінійці одягу Filling Season

0 20

Мембранна тканина —  тканина на основі штучних мембран. Використовується у виробництві водовідштовхуючого одягу та взуття.

За будовою розрізняють безпорові, пористі та комбіновані мембранні тканини.

 

Характерною особливістю пористої та комбінованої мембранної тканини є те, що крапельна вода ззовні не може проникнути через неї, оскільки краплі значно більші за розміром ніж пори мембран. Водночас водяна пара легко проникає крізь пори, оскільки молекули води значно менші за краплини води. Це забезпечує водонепроникність тканини та так звані «дихаючі властивості» виробу зсередини та вологовідштовхуючі — ззовні.

Показники, які характеризують мембрани — це водонепроникність та паропроникність (дихаючі властивості). Тканини з базовим рівнем водонепроникних та паропроникних властивостей мають показники приблизно 5.000 мм та 5.000 г/м2/24 год., водонепроникність і паропроникність мембранних тканин високого рівня сягає 20.000 мм та а 20.000 г/м2/24 год.

Найбільш поширеним варіантом носіння одягу із мембранних тканин є американська система ECWCS. Вона передбачає використання декількох шарів:

·        Базовий — використовується завжди

·        Утеплювальний — використовується при зниженні температури

·        вітро-та волозахисний — використовується при опадах і сильному вітрі.

 

Мембранна тканина використовується в одязі верхнього шару, захищаючи нижні шари одягу від намокання. Структура мембранної тканини дозволяє шкірі дихати і виводити піт назовні. Чим вищі технічні характеристики тканини, тим вона міцніша та легша за вагою.

 

Першою промисловою мембранною тканиною була Gore-Tex, розроблена для використання в космосі, Wilbert L. Gore і його сином Robert W. Gore в 1969 році. Спочатку Gore-Tex була захищена патентом, але після того як термін дії патенту закінчився, на ринку з'явилися інші види тканин зі схожими властивостями, отриманий за допомогою ідентичною технології виробництва.

 

Filling Season також використовує мембрану як складову своєї лінії одягу. Починаючи з 2015 року, ми виробляємо гірськолижні куртки, спортивні куртки і куртки в стилі Casual з мембранної тканини для комфортного і практичного носіння нашого одягу.

Filling Season находиться в десятці виробників України, які виготовляють одяг з мембранної тканини.

 

Коментарів (0)

Ваш коментар буде першим